AJÁNLÓ
 
09:41
2013. 07. 16.
A BellResearch kutatócég legutóbbi felmérésében a válság hatásait, az általa indukált változásokat...
A bejegyzés folyatódik
 
09:41
2013. 07. 16.
Az Európai Központi Bank jelentése alapján elmondható, hogy az Európai unióban az életbiztosítások...
A bejegyzés folyatódik
 
09:41
2013. 07. 16.
2013. május–júliusban a munkanélküliek 446 ezer fős létszáma csökkenést mutatott 2012...
A bejegyzés folyatódik
 
09:41
2013. 07. 16.
Mint írtuk, az iskolakezdés -gyermek akár kisiskolás, akár már felsőoktatásban tanul- jelentős...
A bejegyzés folyatódik
 
09:41
2013. 07. 16.
2012-ben átlagosan 10 százalékkal emelkedett a tanszerek ára az előző évhez képest képest, idén...
A bejegyzés folyatódik
Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA
   
   

Ennyit keresnek majd, ha kirepültek

0 Komment
0 Reblog

Többféle statisztika is készül a magyarországi kereseti viszonyokról, de a legérdekesebbek mindig a pályakezdőket érintő felmérések. A felvi.hu egyik gyűjtése alapján többek között kiderül, hogy a Szegedi Tudományegyetemen karain diplomázottak mekkora nettó keresetre számíthatnak.

A felmérésből kiderült, hogy a Szegedi Tudományegyetem végzett hallgatói között, a sikeresen állást keresők körében vizsgált adatok alapján leggyorsabban a gyógyszerészek (1,17 hónap) és az orvosok (1,26 hónap) találnak munkát. Meglepő, de legtöbbet a Mérnöki Karon diplomázók várnak, (vagy kell várniuk), ők 5,76 hónap után állnak munkába.

Viszonylag sok idő telik el a jogi karon végzettek diplomaszerzése és első munkahelyeinek megtalálása között is, bár elképzelhető, hogy utóbbiak válogatósabbak munkahely választás tekintetében. A bölcsészek viszont az összegyetemi átlagnál (3,9 hónap) némileg hamarabb, 3,76 hónap után találnak munkát, azonban lehetséges, hogy nem a legmagasabb presztizsű szektorokban.

A megkérdezettek 13,5 százaléka kényszerül pályaelhagyásra, ami leginkább a Mezőgazdasági Karon jellemző, míg a orvosok és a gyógyszerészek esetében ez az arány leginkább nulla. Újabb meglepő adat, hogy a Mérnöki Karon végzettek esetében is az összegyetemi átlag jött ki a pályaelhagyás tekintetében.

A Csongrád Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központjának 2013 első negyedévi jelentése alapján a megkérdezett Csongrád megyei munkáltatók 50 százalékának az állami támogatás mellett a könnyebb betaníthatóság, és a friss szakmai tudás fontos a pályakezdők foglalkoztatása kapcsán. Mindemellett tény, hogy 2012. január 1-jén 419,4 ezer fő élt Csongrád megyében, a 15-74 éves népességből mindössze 161 ezren dolgoztak a tavalyi év harmadik negyedévében.

Mint már korábbi posztunkban megírtuk, a szendvicsgenerációnak hívott korosztály - akiknek potenciálisan gyermekeik, és szüleik is rászorulhatnak segítségükre - közel fele legalább egy felnőtt gyereket támogat anyagilag. Az itt olvasott felmérés adatainak alapján pedig még inkább elmondható az, hogy a gyerek anyagi biztonsága miatt kötött biztosításokat - amennyiben létezik ilyen - nem érdemes azonnal felmondani, amint az utódok kirepülnek.

Ha a tetszett a poszt, olvassa el korábbi bejegyzéseinket!

Bankbetét, vagy föld

A létbiztonság teszi elégedetté a magyart

Tovább élünk, de miből?

Kirepültek, de sokba kerülnek

Nem költ biztosításra az amerikai anyák fele

A nő sem lehet pénzügyi analfabéta

Keveset tudnak a pénzügyekről a fiatalok

Lemaradva a magyar életbiztosítási piac


Utolsó kommentek