AJÁNLÓ
 
16:51
2013. 07. 14.
A szendvicsgenerációnak hívott korosztály – azért az elnevezés, mert ennek a rétegnek...
A bejegyzés folyatódik
 
16:51
2013. 07. 14.
A klasszikus családmodell – apa, anya és adott esetben gyerekek – háttérbeszorulásával,...
A bejegyzés folyatódik
 
16:51
2013. 07. 14.
A BellResearch kutatócég legutóbbi felmérésében a válság hatásait, az általa indukált változásokat...
A bejegyzés folyatódik
 
16:51
2013. 07. 14.
Az Európai Központi Bank jelentése alapján elmondható, hogy az Európai unióban az életbiztosítások...
A bejegyzés folyatódik
 
16:51
2013. 07. 14.
2013. május–júliusban a munkanélküliek 446 ezer fős létszáma csökkenést mutatott 2012...
A bejegyzés folyatódik
Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA
   
   

A létbiztonság teszi elégedetté a magyart

0 Komment
0 Reblog

GKI Gazdaságkutató 2013. elejétől kezdte mérni az élet-elégedettséget, amely egyfajta szubjektív jól-lét. Eszerint összességében (-4 és 4 közötti skálán -0,5 körüli az átlag) a többség enyhén elégedetlen az életével.

Különös módon a megkérdezettek bevallott jövedelme nem áll szoros kapcsolatban az elégedettséggel, a legszegényebbek és a legmódosabb 20%-a közel hasonlóan érez, de akkor mitől elégedett a magyar?

A fiatalok – 29 alatt – és az idősebbek – 65 felett – boldogabbak a nemzetközi felmérések szerint, de a magyar idősek kevésbé elégedettebbek, mint külföldi társaik, a fiatalokat pedig a fizetős felsőoktatás, a csekély számú és rosszul fizetett munkahely, az önálló életkezdés fokozódó nehézségei tehetik elégedetlenebbé.

Elégedettebbek a magasabb iskolázottságúak, azok, akik dolgoznak és az ország közepén és nyugati részén élők az elégedettebbek. Fejérben, Bács-Kiskun megyében, Nógrádban Baranyában a legelégedettebbek, csak ezután következik Budapest.

A jövedelem tehát nem okoz nagy zűrt, de a változó anyagi helyzet (rosszabb vagy jobb) azonban erősen befolyásoló tényező. Akik rosszabb helyzetbe kerültek az elmúlt évben vagy a romló anyagi helyzetre számítanak, az elégedettség értékek is alacsonyabb értéket mutatnak. Tehát a létbiztonság és az anyagi helyzet várható alakulása a meghatározóak az elégedettség kérdésében.

Ezért is érdekes tehát, hogy a magyarok félnek attól, hogy anyagi biztonságuk törékeny, mégis le van maradva a biztosítási piac. Az AGNB ügyvezető igazgatója szerint amíg a nyugat-európai piacokon a háztartásoknál bevett szokás, azaz a családi költségvetés része az életbiztosítás, azon belül is a kockázati életbiztosítás, Magyarországon ettől még messze vagyunk. Az életbiztosítással rendelkezők száma is jóval alacsonyabb, mint Nyugat-Európában, a kockázati életbiztosítással rendelkezők aránya pedig alig 4-5 százalékos.

Ha a tetszett a poszt, olvassa el korábbi bejegyzéseinket!

Tovább élünk, de miből?

Kirepültek, de sokba kerülnek

Nem költ biztosításra az amerikai anyák fele

A nő sem lehet pénzügyi analfabéta

Keveset tudnak a pénzügyekről a fiatalok

Lemaradva a magyar életbiztosítási piac

Utolsó kommentek