AJÁNLÓ
 
23:22
2013. 06. 09.
A legnagyobb kedvezmény pedig csak 6 százaléknak jár. Az állam pedig jóval bőkezűbb dolgozóival,...
A bejegyzés folyatódik
 
23:22
2013. 06. 09.
Május után is Bill Gates vezeti a dollármilliárdosok listáját, a második a mexikói Carlos Slim,...
A bejegyzés folyatódik
 
23:22
2013. 06. 09.
Végre hosszú idő után pluszba került a biztosítási piac. Az első negyedévben 1,3 százalékkal...
A bejegyzés folyatódik
 
23:22
2013. 06. 09.
Egy agilis tanácsadó akár fél éven belül létrehozhat egy ütőképes csapatot, amellyel jól...
A bejegyzés folyatódik
 
23:22
2013. 06. 09.
Bár sok a munkanélküli, álláslehetőségek azért vannak. Akár azoknak is, akik most kezdik...
A bejegyzés folyatódik
Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA
   
   

Mit kezdjünk a használhatatlan forintjainkkal?

0 Komment
0 Reblog

Az elázott, sérült, csonka bankjegyeket bizonyos szabályokkal vissza lehet váltani, de legalább a bankjegy felének meg kell lennie. 

Az árvíz miatt a Magyar Nemzeti Bank lépéseket tett a készpénzellátás biztosítása érdekében, többk között gördülékenyebbé tette az megrongálódott bankjegyek beváltását. Ennek értelmében az elázott bankjegyeket a bankok és a postafiókok is továbbíthatják a jegybankba - közölte a napokban az MNB. Mit kell tenni, ha elázott vagy tönkrement egy bankjegy? 

Az érvényes szabályok alapján a megrongálódott bankjegyet megvizsgálják, hogy eredeti-e, ha ezt esetleg nem tudják megállapítani a bank- vagy postafiókban, akkor a jegybank szakértői döntenek annak valódiságáról. 

Az elázottak mellett vannak még a hiányos bankjegyek. Ezen belül a lyukasak, ebbe a körben azok tartzonak, amelyeken legalább 1 négyzetcentiméternél nagyobb a lyuk. Valamint vannak a csonka bankók, amelyek legalább 3 milliméterrel eltérnek az eredeti méretektől (a forintbankjegy 15,7 centi hosszú, szélessége pedig 7 centi). A harmadik kategóriába sorolják a sérült bankjegyeket, ezek fizikai úton vagy akár vegyi hatás miatt rongálódtak meg.  

A jegybank csak azokat a sérült, hiányos, csonka bankjegyeket cseréli, egyébként ingyenesen, amelyeknek legalább a fele megvan. A felénél kisebb bankórészletet is be lehet nyújtani a jegybanknak, ahol 30 napig őrzik, ha ezalatt előkerül a többi része, és benyújtják, akkor az illető kap egy eredetit. Fontos, hogy ugyanannak a bankjegynek a részeit kell beadni - nem lehet összelegózni őket. Ha valaki nem tudja az adott bankjegy több mint felét 30 napon belül benyújtani, akkor a jegybank megsemmisíti a bankjegymaradékokat. 



Utolsó kommentek